אייפון או אנדרואיד? מה עדיף?

המחלוקת הטכנולוגית הנצחית בין משתמשי הסלולר (שזה בעצם כל העולם) טרם הוכרעה, וכנראה לעולם תשאר בלתי מוסכמת – איזה טלפון סלולרי כדאי לקנות?
אייפוניסטים ישבעו שאייפון (iPhone) זהו הטלפון הסלולרי האמיתי והאולטימטיבי, וכל השאר סתם צעצועים, ומשתמשי אנדרואיד (Android) יעקמו פרצוף למשמע המותג ‘אייפון’ (iPhone), אז לפני שאתם בוחרים את מכשיר הסלולר החדש שלכם, ננסה לעמוד על ההבדלים המהותיים בין שני סוגי המכשירים (אפל ואנדרואיד הן מערכות הפעלה, למעשה), ולסייע לכם להחליט קצת טוב יותר.
הבדלי החומרה והביצועים משתנים ללא הרף, עם יציאת מכשירים ומפרטים חדשים, הן של אפל והן טלפונים מבוססי אנדרואיד, והפערים מצטמצמים ומתרחבים כמעט על בסיס יומי, לכן בחרנו להתמקד בחווית המשתמש (אתם!), ב’כיפיות’ של המכשיר, ובתפעול השוטף.

אפליקציות ומשחקים – גוגל פליי או אפל סטור
בחנות האפליקציות של אפל מספר אפליקציות ומשחקים נמוך משמעותית מזה של חנות האפליקציות לאנדרואיד, גוגל פליי (Google play), אך כיום מפתחי אפליקציות דואגים להוציא גרסא גם עבור מערכת ההפעלה של האייפון, במקביל או מיד לאחר פרסום גרסת האנדרואיד.
עניין נוסף, שיכול להוות יתרון או חסרון, תלוי בסוג המכשיר שאתם מחזיקים כרגע ביד, הוא שחנות האפליקציות של אפל בעלת כללים נוקשים לפרום אפליקציות ומשחקים, דבר שאמור להגן עליכם מפני אפליקציות זדוניות או מזויפות, אך מגביל את המבחר וההיצע של אפליקציות חדשות.

תפעול והתממשקות למכשירים אחרים
מכשירי האייפון ידועים לשמצה בכך שלצורך גיבוי / שחזור מידע, חיבור למחשב, העלאת שירים וכד’, יש צורך בחיבור הטלפון הסלולרי למחשב באמצעות תוכנה ייעודית של אפל, המתאימה למכשיר הייחודי שברשותכם, במחשב הספציפי עליו התוכנה מותקנת, עם הכבל של אפל.
מכורי האייפון אולי רגילים למצב ומקבלים בהכנעה את המגבלות הנוקשות הללו, אך למשתמשי האנדרואיד, הרגילים לחופשיות הקוד הפתוח, לאווירת השיתופיות ולגמישות האינסופית המאפשרת לחבר את מכשיר הסלולר (למשל סמסונג גלקסי S9 החדש, LG ודומיהם) לכל מחשב, עם כל כבל, ולצפות בתוכן הטלפון כמו בכל דיסק קשיח – זהו קו אדום, תמרור אזהרה המרחיק אותם מכל טלפון או מחשב עליהם יש סמל של תפוח נגוס.

אבטחה – הגמישות של אנדרואיד – אליה וקוץ בה
הפתיחות והגמישות של מכשירי האנדרואיד, המתוארים בסעיף הקודם, הם בדיוק אלה החושפים את הטלפונים מבוססי האנדרואיד לבעיות אבטחה, תוכנות זדוניות, וסיכויים גבוהים יותר לגניבות מידע ופריצות לחשבון.
אמנם גם למכשירי האייפון קיימות תוכנות זדוניות, אך דווקא היד הנוקשה של אפל בחנות האפליקציות (Apple App Store) וב’סגירת’ המכשיר להתקנות שאינן מאושרות, הן אלה השומרות על המכשיר ועל המידע מפני פריצה וגניבה טוב יותר.

התאמה אישית – החולשה של אפל
זהו אחד היתרונות הגדולים והבולטים ביותר של מכשירי מבוססי מערכת הפעלה אנדרואיד, התאמת מראה המכשיר, הטפט, סידור האייקונים, הווידג’טים, מסך הפתיחה וכד’.
אמנם גם במכשירי האייפון ניתן להגדיר קסטומיזציות מסוימות, אך הפער ממכשירי האנדרואיד הוא גדול מאוד, כך היה מאז ומעולם, וזו הפתיחות והגמישות אותה אוהבים ומעריכים בעלי מכשירי האנדרואיד.

לכל מכשירי האייפון / iPhone באתר PC-IL.co.il לחצו כאן
לכל מכשירי הסלולר מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד / Android באתר PC-IL.co.il לחצו כאן